Materiały - Marmur

Płyty z marmuru używa się w budownictwie głównie do wykańczania wnętrz ale także w architekturze zewnętrznej w postaci okładzin murów i ścian a także np aranżacji ogrodów w formie skał stanowiących silny kontrast dla zieleni w ogrodzie. Kruszywo jest stosowane do lastryka.

Materiał bardzo podobny do granitu dlatego jest z nim często mylony.

W naszym klimacie stosowany głównie do użytku wewnętrznego. Powodem jest podatność na erozję i pojawianie się pęknięć w związku z zamarzaniem wody w jego porach.

Marmury mają ciekawą kolorystykę i wzornictwo co wyróżnia je spośród innych kamieni. Minusy to mniejsza wytrzymałość i skłonność do zarysowań.

Marmury mają szrokie zastosowanie w aranżacji wnętrz, ale głównie jako materiał na posadzkę lub schody o niskim współczynniku intensywności użytkowania. Najczęstsze zastosowanie marmuru to parapety wewnętrzne, obudowy kominków lub elewacje wewnętrzne.

Marmur występuje w wielu kolorach i wzorach. Od  czystej klasycznej bieli lub kremowej jak kość słoniowa, przez żółć, pomarańcz, czerwień, zieleń aż do szarości i pełnej czerni. Wzory marmuru mogą być prawie niewidoczne lub w postaci delikatnych przebarwień, bąbli oraz różnorakich odcieni i deseni. Najbardziej charakterysatyczne dla marmuru są niezwykle wyraziste wstęgi użyleń ciemniejszego koloru.

Właściwości użytkowe marmuru nie są tak wysokie jak twardego granitu. Jest od niego nieco bardziej miękki i bardziej nasiąkliwy. Mimo to marmur jest chętnie wykorzystywany do aranżacji wnętrz. Zawsze jednak należy upewnić się co do właściwości zastosowania materiału. Twardości marmuru to 2-4 w skali Mohsa (można go zarysować gwoździem), granit ma 7 stopień.


Napisz do nas lub zadzwoń

Kontakt

 

SIEDZIBA FIRMY
Producent schodów, blatów i parapetów kamiennych

43-300 Bielsko-Biała
ul. Karpacka 141

Oddział Małopolska
32-650 Kęty
ul. Wszystkich Świętych 45

 

Godziny otwarcia biura

Pn - Pt  8.00-16.00

So  10.00-13.00

 

 

DZIAŁ HANDLOWY

600 732 777

PRODUKCJA 

600 732 777

HURTOWNIA KAMIENIA

600 732 777
Na podstawie art. 32 ust 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zwane dalej RODO Państwa dane przetwarzane są tylko do celów kontaktowych i nie będą udostępniane innym podmiotom niż upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Dane będą przetwarzane tylko i wyłącznie do momentu zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane. Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych za pomocą formularza kontaktowego jest Firma "Kamieniarstwo Dziubek" z siedzibą w UL. Lipnicka 132, 43-300 BIELSKO-BIAŁA . Wybierając drogę kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, jednocześnie wyraża Pani/Pan zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, nazwa firmy, adres mailowy i telefon. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Jeśli ktoś naruszy bezpieczeństwo Pana/Pani danych osobowych, przysługuje Panu/Pani prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. 
(C) 2022 Kamieniarstwo ARO Arkadiusz Dziubek - Wszelkie prawa zastrzeżone - Schody kamienne Bielsko - Blaty kamienne - Parapety Kamienne - Producent schodów kamiennych blatów parapetów - Andrychów Kęty
Strony internetowe Bielsko Pozycjonowanie stron Bielsko