Materiały - Kwarcogranit

Kwarcogranit czyli konglomerat kwarcowy to materiał wytwarzany na bazie kwarców naturalnych 95% oraz żywic, pigmentów i innych dodatków.

Idealnie nadaje się na blaty kuchenne i łazienkowe, kominki, kamienne okładziny, schody, podłogi, parapety wewnętrzne oraz wiele innych elementów wystroju oraz wyposażenia wnętrz. Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na zarysowania i czynniki chemiczne, elegancki, dostępny w bogatej gamie kolorystycznej. Kwarcogranit jest bardzo często wykorzystywany we wnętrzach domowych oraz lokalach użyteczności publicznej (biurach, urzędach, kościołach).

Kwarcogranit to komppozyt dostępny w bardzo bogatej palecie kolorystycznej. W przeciwieństwie do marmuru czy granitu występuje także w barwach, które nie pojawiają się w naturze. Tym samym kwarcogranit umożliwia wiele możliwości projektowych, ponieważ łatwo wkomponować go w indywidualne preferencje stylistyczne.

Kwarcogranit posiada wszystkie właściwości kwarcu jednego z najbardziej trwałych i odpornych materiałów naturalnych. Dzięki temu kwarcogranit jest odporny na uderzenia i zarysowania. Kwarcogranit jest ponadto odporny na działanie mocnych i agresywnych środków chemicznych, także tych zawierających kwasy żrące.  Jedyną słabszą cechą w porównaniu z granitem jest niższa odporność kwarcogranitu na bardzo wysoką temperaturę. Rozgrzana patelnia z olejem do temperatury powyżej 140°C, odłożona na kwarcogranit, zmatowi jego powierzchnię.

 

Nasze najnowsze materiały, dostępne od ręki:

 

 

 

 


Napisz do nas lub zadzwoń

Kontakt

 

SIEDZIBA FIRMY
Producent schodów, blatów i parapetów kamiennych

43-300 Bielsko-Biała
ul. Karpacka 141

Oddział Małopolska
32-650 Kęty
ul. Wszystkich Świętych 45

 

Godziny otwarcia biura

Pn - Pt  8.00-16.00

So  10.00-13.00

 

 

DZIAŁ HANDLOWY

600 732 777

PRODUKCJA 

600 732 777

HURTOWNIA KAMIENIA

600 732 777
Na podstawie art. 32 ust 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zwane dalej RODO Państwa dane przetwarzane są tylko do celów kontaktowych i nie będą udostępniane innym podmiotom niż upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Dane będą przetwarzane tylko i wyłącznie do momentu zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane. Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych za pomocą formularza kontaktowego jest Firma "Kamieniarstwo Dziubek" z siedzibą w UL. Lipnicka 132, 43-300 BIELSKO-BIAŁA . Wybierając drogę kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, jednocześnie wyraża Pani/Pan zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, nazwa firmy, adres mailowy i telefon. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Jeśli ktoś naruszy bezpieczeństwo Pana/Pani danych osobowych, przysługuje Panu/Pani prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. 
(C) 2022 Kamieniarstwo ARO Arkadiusz Dziubek - Wszelkie prawa zastrzeżone - Schody kamienne Bielsko - Blaty kamienne - Parapety Kamienne - Producent schodów kamiennych blatów parapetów - Andrychów Kęty
Strony internetowe Bielsko Pozycjonowanie stron Bielsko