Materiały - Konglomerat

Konglomerat marmurowy zwany aglomarmurem to materiał, powstały z kruszywa marmurowego o różnej ziarnistości (około 95%) oraz żywicy poliestrowej (około 5%), czasami z dodatkiem pigmentów.

Ze względu na estetykę (wielość kolorów) i trwałość najczęściej jest wykorzystywany do produkcji parapetów i schodów wewnętrznych. Konglomerat przyjmuje właściwości materiału, z jakiego jest zrobiony, dlatego blat z konglomeratu marmurowego będzie mniej odporny na uszkodzenia niż blat z granitu czy konglomeratu kwarcowego.

Dzięki zastosowaniu barwików i brokatów konglomeraty występują w rozmaitych kolorach, zdobione wzorami, o fakturze matowej albo błyszczącej. Możliwość dopasowania koloru instalacji z konglomeratu marmurowego do wystroju wnetrza to wyjątkowa zaleta aranżacyjna. Bezspoinowe łączenie pozwala na uzyskanie dowolnych kształtów i niestandardowych rozmiarów. Inne zalety konglomeratu to jego ciężar – 20% lżejszy niż granitu oraz to, iż przyjmuje temperaturę otoczenia, a kamień jest zimny w dotyku.

 


Napisz do nas lub zadzwoń

Kontakt

 

SIEDZIBA FIRMY
Producent schodów, blatów i parapetów kamiennych

43-300 Bielsko-Biała
ul. Karpacka 141

Oddział Małopolska
32-650 Kęty
ul. Wszystkich Świętych 45

 

Godziny otwarcia biura

Pn - Pt  8.00-16.00

So  10.00-13.00

 

 

DZIAŁ HANDLOWY

600 732 777

PRODUKCJA 

600 732 777

HURTOWNIA KAMIENIA

600 732 777
Na podstawie art. 32 ust 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zwane dalej RODO Państwa dane przetwarzane są tylko do celów kontaktowych i nie będą udostępniane innym podmiotom niż upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Dane będą przetwarzane tylko i wyłącznie do momentu zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane. Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych za pomocą formularza kontaktowego jest Firma "Kamieniarstwo Dziubek" z siedzibą w UL. Lipnicka 132, 43-300 BIELSKO-BIAŁA . Wybierając drogę kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, jednocześnie wyraża Pani/Pan zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, nazwa firmy, adres mailowy i telefon. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Jeśli ktoś naruszy bezpieczeństwo Pana/Pani danych osobowych, przysługuje Panu/Pani prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. 
(C) 2022 Kamieniarstwo ARO Arkadiusz Dziubek - Wszelkie prawa zastrzeżone - Schody kamienne Bielsko - Blaty kamienne - Parapety Kamienne - Producent schodów kamiennych blatów parapetów - Andrychów Kęty
Strony internetowe Bielsko Pozycjonowanie stron Bielsko