Materiały - Granit

Twardy i trwały materiał idealny do zastosowania zarówno zewnętrznego jak i wewnętrznego. Doskonale sprawdza się w naszej strefie klimatycznej, odporny na warunki atmosferyczne: śnieg, mróz, deszcz.

Niektóre granity posiadają w swoim składzie drobinki żelaza co sprawia, że przy zastosowaniu na zewnątrz ich kolor staje się coraz bardziej rudy tj. rdzewieje, co często nie wygląda estetycznie. Jednak w przeważającej większości granity to materiały bardzo trwałe, niezawodne o wielorakim zastosowaniu zewnętrznym i wewnętrznym. Projektując można wybrać jeden lub dwa kolory wystroju i przy użyciu granitu gustownie wykończyć obiekt zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz.

Często zdarza się, że wiele osób myli granit z marmurem nazywając marmurem każdą wypolerowaną skałę. Marmur to bardzo podobny materiał ale charakteryzuje się brakiem odporności na warunki atmosferyczne ulega erozji i rozmrażaniu.

Granit jest idealnym materiałem na schody, posadzki, parapety, elewacje i blaty. Granit jest najlepszym rozwiązaniem pod względem jakości i wytrzymałości.

Granit jest materiałem powszechnie stosowanym w budownictwie i sztuce, tak sakralnej, jak i świeckiej. Tworzy się z niego nagrobki, rzeźby, pomniki, był i czasem wciąż jest intensywnie wykorzystywany w formie bloków do budowy fundamentów domów, a nawet całych budynków. Cenione są także estetyczne walory granitu, znajdującego zastosowanie w wykończeniach. Można nim okładać ściany i mury budynków w formie płyt granitowych i kamieni. Ze względu na dużą twardość i wytrzymałość materiału, zastępuje on coraz częściej marmur, jako że jest odporny na opady kwaśnych deszczów, zanieczyszczenia i negatywne czynniki atmosferyczne. Granit jest także używany jako materiał nawierzchni dróg i chodników, nabrzeży, do wzmacniania brzegów rzek, a jako polerowany granit – do produkcji wytrzymałych kuchennych blatów, ozdób i dekoracji domowych, ogrodowych itp.


Napisz do nas lub zadzwoń

Kontakt

 

SIEDZIBA FIRMY
Producent schodów, blatów i parapetów kamiennych

43-300 Bielsko-Biała
ul. Karpacka 141

Oddział Małopolska
32-650 Kęty
ul. Wszystkich Świętych 45

 

Godziny otwarcia biura

Pn - Pt  8.00-16.00

So  10.00-13.00

 

 

DZIAŁ HANDLOWY

600 732 777

PRODUKCJA 

600 732 777

HURTOWNIA KAMIENIA

600 732 777
Na podstawie art. 32 ust 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zwane dalej RODO Państwa dane przetwarzane są tylko do celów kontaktowych i nie będą udostępniane innym podmiotom niż upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Dane będą przetwarzane tylko i wyłącznie do momentu zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane. Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych za pomocą formularza kontaktowego jest Firma "Kamieniarstwo Dziubek" z siedzibą w UL. Lipnicka 132, 43-300 BIELSKO-BIAŁA . Wybierając drogę kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, jednocześnie wyraża Pani/Pan zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, nazwa firmy, adres mailowy i telefon. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Jeśli ktoś naruszy bezpieczeństwo Pana/Pani danych osobowych, przysługuje Panu/Pani prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. 
(C) 2022 Kamieniarstwo ARO Arkadiusz Dziubek - Wszelkie prawa zastrzeżone - Schody kamienne Bielsko - Blaty kamienne - Parapety Kamienne - Producent schodów kamiennych blatów parapetów - Andrychów Kęty
Strony internetowe Bielsko Pozycjonowanie stron Bielsko